• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільний історико-краєзнавчий музей

Відповідальна за розділ: завідуюча музеєм Леонова Т.І.

Мета діяльності шкільного музею полягає в залученні учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини рідного краю, вихованні патріотизму, шанобливого ставлення до історії і культури українського народу.

Музей – відкритий лист із минулого в майбутнє. Перегортаючи його сторінки, ми переходимо від експоната до експоната, тим самим вшановуємо пам’ять героїв-земляків, переглядаємо скорботний список тих, хто не дожив до старості і відійшов від нас у небуття на чужій землі республіки Афганістан чи, захищаючи наше сьогодення.
Саме через систему діяльності музею здійснюється необмежений виховний вплив на учнів. Завданням педагогічного колективу, крім виховання патріотизму школярів, є ще й згуртування учнівського колективу, розвиток їх творчих здібностей. Тому потрібно постійно оновлювати форми і методи роботи з учнями, які будуть всебічно розвивати особистість. Поряд з вищезгаданими традиційними формами роботи використовуються ще й інноваційні: інформаційні вітальні; віртуальні екскурсії сторінками історії; жива газета; патріотичні флешмоби та інші.
Результатом роботи школи з військово-патріотичного виховання є сформоване почуття патріотизму, яке означає прояв особистістю любові до свого народу, поваги до подвигу земляків, усвідомлення єдності власної долі з долею Батьківщини, готовність стати на захист рідної землі.
Отже, шкільний музей – широке поле для творчості учнів і вчителів, форма духовного спілкування, яка дозволяє кожному самовдосконалюватися та самостверджуватися. Проведена виховна діяльність на базі музею має стати поштовхом до подальшої роботи з об’єднання учнів, вчителів, батьків довкола спільної цінності – територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, розв’язання проблем шляхом діалогу.
Будуть змінюватися часи, школа вирішуватиме нові завдання, проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.

Розділ «АТО: борці за соборну незалежну Україну»

Основні завдання музею

1. Основними завданнями музею «ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) та учасників антитерористичної операції є:

Ø залучення всіх верств населення, молоді до пошукової, краєзнавчої, науко-дослідницької, художньо-естетичної та природоохоронної роботи;

Ø формування соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого України;

Ø розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки молоді всіма музейними засобами;

Ø надання допомоги педагогічним колективам навчальних закладів у впровадженні активних форм з молоддю;

Ø залучення молоді до формування, збереження та раціонального використання Музейного фонду України;

Ø вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії, культури і природі рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед молоді, інших верств населення.

Створення музею надало можливість спілкування з безпосередніми учасниками бойових дій, проведені різного роду заходи на теми військово-патріотичного виховання молоді. Сприяло всебічному прищепленні молоді духу патріотизму, вірності присязі, обов’язку та любові до Батьківщини.

Учасники бойових дій на Сході вражені експозиційним розділом «АТО: борці за соборну незалежну Україну» створеним для них.

У музеї відведений куточок для оберегів, листівок, малюнків від воїнів АТО, які постійно оновлюються.

Переглянути фото розділу

Розділ «Голоси із 33-го»

До 85-річниці Голодомору учні у музеї ознайомилися зі спогадами людей, які пережили страшний 1933 рік.

У ХХ столітті Україна пережила три голодомори - усі за роки радянської влади; основною їх причиною була аграрна політика партійного керівництва. Колективізація і голодомор 1929-1933 років - це чи не найжахливіша соціальна катастрофа ХХ століття. То була справжня війна радянського режиму проти власного народу, відлуння якої чутно і дотепер. Педагогічний та учнівський колективи зробили все можливе по вшануванню пам'яті жертв голодомору.

Переглянути фільм про Голодомор

Кiлькiсть переглядiв: 1176

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031